Az ENSZ 191 tagállamából jelenleg mindössze hétben nő az államfő, és csak nyolcban van női miniszterelnök. Európai Parlamenti képviselők kvótákkal, nemzeti cselekvési tervekkel is növelnék a nők szerepvállalását a politikában, adta hírül a Tűsarok.
Ana Maria Gomes szocialista képviselő jelentése nyomán a nők fokozottabb szerepvállalását ösztönözné a nemzetközi politikában az Európai Parlament. A portugál képviselő jelentése felhívja a figyelmet arra, hogy az ENSZ 191 tagállamából jelenleg mindössze hétben nő az államfő, és csak nyolcban van női miniszterelnök.
Az EP-képviselők üdvözölték a legutóbbi választási eredményeket, amelyek nyomán Finnországban, Libériában, és Chilében nők foglalhatták el a legmagasabb közjogi méltóság, az államfő posztját, illetve nők kerültek kormányfői posztra Németországban, Jamaikában és Dél-Koreában.
Az Interparlamentáris Unió egy közelmúltban ismertetett felmérésében az áll, hogy a törvényhozásokban világszerte tevékenykedő összesen 43 ezer 961 parlamenti képviselő közül mindössze 7 ezer 195 nő (16,4 százalék). Nem meglepő módon a skandináv országokban van a legtöbb női képviselő, arányuk 40 százalék. Utánuk következik Észak-, Dél- és Közép-Amerika (19,6 százalék), majd Európa (az EBESZ-államok, a skandináv országok kivételével) átlagosan 16,9 százalékkal, valamelyest megelőzve a fekete-afrikai (16,4 százalék), az ázsiai (16,3 százalék), a csendes-óceáni (12 százalék), illetve az arab országokat, ahol a megválasztott képviselők mindössze 8,3 százaléka nő.
Utolsó kommentek